Sellest kursusest võiks olla abi teaduskirjanduse lugemisel, lõputöö ja teadusuuringute andmetöötluses. Valdav osa arvutusülesannetest tutvustab veebipõhise RASA kalkulaatori võimalusi. Kalkulaatori tõrgetest palun teatada kas kalkulaatori loojale või kaastöö teema küsimuse vastusena.
Veebipõhise kursuse läbimiseks tuleb eelkõige lugeda ülesande lahendamisjuhist, kui sellest ei piisa, siis iseseisvalt raamatuid ja veebis olevat teavet uurida ja õppejõuga eelnevalt kokku lepitud ajal ja kohas vestlemas käia. Kui ei oska, siis tule ja küsi selgitust. Huvilised on alati oodatud. Vastumeelselt õppides ei omanda niikuinii suurt midagi — pole mõtet ei enda ega teiste aega kulutada.
Veebipõhine õpe annab võimaluse harjutada oma aja planeerimist. Üldiselt tasub iga paratamatu töö teha võimalikult varakult, sest mida aeg edasi, seda rohkem lisandub plaaniväliseid lisakohustusi.
Hinde võib saada harjutusülesannetele saadetud vastuste hindepunktide alusel. Kui tudeng ei ole harjutades saadud tulemusega rahul või ei pea harjutusülesannetele vastamist vajalikuks, tuleb õppejõuga kokku leppida individuaalse eksami aeg. Eksamil tuleb lahendada juhusliku valikut uutest kuid samadesse teemadesse kuuluvatest ülesannetest. Eksami ajal vastuseid saata ei saa. Eksamiks tasub varuda kolm kuni neli tundi aega.
Ülesanded on jaotatud teemadesse, teemad valdkondadesse. Igas valdkonnas on kuni viis teemat. Iga teema harjutusülesannete juurde saab klõpsates teema nimel või teema parsil teemade grtaafikus. Ülesannete teksti ja lahendamisjuhiste vaatamiseks vali esmalt teema ja teema veebilehelt ülesanne või sisesta ülesande number ja vajuta nuppu tekstiga Ava. Parema hiireklahvi alt saad valida, kas ülesande detailvaade avaneb veebilehitseja samas aknas, uues paneelis või uues aknas. Päris kõiki ülesandeid ei saa lahendada vaid juhendis näpuga järge ajades, veidi mõttetööd oodatakse ka tudengilt endalt.
Ülesande detailvaatest saab saata vastuse. Pärast vastuse saatmist on nähtav andmebaasis olev vastus ja teiste tudengite seni saadetud vastused. Saadetud vastust saab täiendada ja parandada pärast selle hindamist. Nii enda kui ka teiste saadetud vastuste arvustamiseks tuleb vastus kõigepealt valida. Siis ilmub nähtavale kommentaari kirjutamise lahter.
Arvutusülesannetele vastamisel võiks juurde lisada, millise tarkvara või muu vahendi abil on tulemus saadud, sest erinevad tarkvaralahendused kasutavad mõnikord erinevaid algoritme ja annavad mõnevõrra erineva tulemuse. Ülesandeid võib lahendada suvalises järjekorras.
Eestikeelne õpik-käsiraamat.
Õpiku veebileht.
Loengu jaotuslehed aastast 2013.
Vaata ka õppematerjale selle veebilehe inglise keelses versioonis.
Kontakt: Kalle Remm; tel 52 90513; Järve 4A, Elva.
Nähtavad on nende tudengite tulbad, kes on vähemalt mõne vastuse saatnud. Pärast eksamit on iga tulba kohal hinne.Varasematel semestritel saadud hinded ei pruugi olla vastavuses tulba kõrguse ja hinde nivooga, sest ülesannete komplekt on muutunud.
Klassimuutuja lokaalstatistikud
Pideva muutuja lokaalstatistikud